sobota, 3 listopada 2012

Memoriał Gandera dla Steingruber i Pakhomenko

Zwycięzca Memoriału Gandera -
Igor Pakhomenko
Czwartek w Szwajcarskim Chiasso był rewelacyjnym dniem dla fanów gimnastyki. Odbył się tam bowiem Memoriał Artura Gandera. Zwycięzcami zostali Giulia Steingruber (SUI) oraz Igor Pakhomenko (RUS).

Dwa szwajcarskie miasta - Chiasso i Morges co roku wymieniają się organizacją imprezy w hołdzie byłemu prezydentowi FIG - Arturowi Ganderowi. W miniony czwartek odbyła się 29. edycja tych prestiżowych zawodów, w których kobiety startują tylko na trzech, a mężczyźni na czterech przyrządach.

Wśród kobiet "trójbój" zwyciężyła - Giulia Steingruber. Szwajcarka osiągnęła wynik 41.800 punktu. Gospodarze ostatni raz wygrywali w 2010 roku, wówczas na pierwszym stopniu podium stanęła Ariella Kaslin. Na miejscu drugim uplasowała się Carlotta Ferlito z Włoch. Miejsce trzecie przypadło w udziale Niemce - Lisie Katharinie Hill.

Ciekawa rywalizacja miała miejsce w gronie mężczyzn, gdyż różnica między pierwszym a trzecim  zawodnikiem wyniosła jedynie osiem dziesiętnych. Złoty medal powędrował w ręce Rosjanina - Igora Pakhomenko. Na miejscu drugim stanął Andrei Likhovitsky z Białorusi. Trzecią pozycję wywalczył dwukrotny srebrny medalista Igrzysk w Londynie  - Marcel Nguyen.

Dodatkowo podczas Memoriału uczestnicy walczyli o Puchar Chiasso w ćwiczeniach wolnych (kobiety) oraz na poręczach (mężczyźni). Statuetki najlepszych wywalczyli Carlotta Ferlito oraz Oleg Stepko.