niedziela, 28 października 2012

Niezbyt dobry start polskich juniorek w Nadziejach Olimpijskich

Polska reprezentacja juniorek w gimnastyce sportowej zajęła ostatnie miejsce drużynowo w zawodach Nadziei Olimpijskich w czeskim Libercu. Najlepszą wieloboistką została Maria Bieda plasując się na 17. pozycji.

Obsada zawodów w Libercu okazała się uboższa niż zapowiadano. Z siedemnastu reprezentacji tak na prawdę wystartowało zaledwie dziewięć, z czego sześć wystawiło pełne drużyny. W kategorii kobiet wystartowały dwie ekipy z Czech.

Niestety, ale start naszych juniorek nie przyniósł kolejnych medali dla polskiej reprezentacji w całej historii tych zawodów. Drużyna w składzie: Maria Bieda, Julia Heiza (reprezentantki Wisły Kraków), Monika Eland (UKS SMS Olsztyn) oraz Emilia Kulczyńska (MKS PM Katowice) zajęła ostatnią, szóstą lokatę.

Najlepiej w wieloboju zaprezentowała się Wiślaczka - Maria Bieda, zajmując odległą 17. pozycję. Dalsze lokaty zajęły: Emilia Kulczyńska (24. miejsce), Weronika Kita (27. miejsce), Monika Eland (28. miejsce).

W zawodach nie wzięła udziału piąta zgłoszona zawodniczka - Paulina Wiktorczyk z Wisły Kraków. Gdyby nie brak tej zawodniczki może Polki zajęłyby wyższą pozycję w klasyfikacji drużynowej.

Do startu nie przystąpił Sebastian Gawroński (MKS PM Katowice). Zawodnik na kilka dni przed Nadziejami Olimpijskimi został wycofany przez swojego trenera z powodu kontuzji.