piątek, 23 listopada 2012

Challenger Cup: Siedem finałów dla "Orłów" w Ostravie

Gabriela Janik wywalczyła dwa finały
w Challenger Cup w Ostravie
W dniu dzisiejszym odbyły się kwalifikacje Challenger Cup w Ostravie. Polska reprezentacja wywalczyła w nich aż siedem finałów! Rywalizacje medalowe odbędą się w dniu jutrzejszym i potrwają od godziny 14:00 do 18:00.

Do Czech na kolejną w tym roku edycję Challenger Cup przybyło aż 38. federacji. Łącznie zgłoszonych zostało 161 uczestników. Wśród nich znalazł się m.in. złoty medalista Igrzysk Olimpijskich w Londynie - Arthur Nabarrete Zanetti (BRA).

Świetną wiadomością jest, że polska reprezentacja wywalczyła w kwalifikacjach aż 7. miejsc finałowych. To bardzo dobrze wróży, bo lokaty zajmowane lokaty są dobre i jeżeli forma dopisze, jutro nasze "Orły" mogą zgarnąć kilka medali.

Zaczynając od płci pięknej na słowa uznania zasłużyła Gabriela Janik plasując się w dwóch finałowych ósemkach. Zawodniczka Wisły Kraków zajęła 5. pozycję w skoku przez stół gimnastyczny i czwarte miejsce ćwiczeń na poręczach asymetrycznych. Janik zajęła także 12. lokatę na równoważni. Szanse na medal ma również jej klubowa koleżanka - Monika Frandofert. Doświadczona zawodniczka z Małopolski zajęła 3. miejsce na równoważni i 11. pozycję w ćwiczeniach wolnych.

Wśród mężczyzn pierwszy finał wywalczył Marek Łyszczarz zajmując 5. miejsce w swojej koronnej konkurencji - skoku. Nie zawiedli także specjaliści ćwiczeń na poręczach - 7. miejsce zajął Adam Kierzkowski, a tuż za nim (8. miejsce) uplasował się Roman Kulesza, dodając jeszcze jedno 8. miejsce na drążku. Dobry start zaliczył Adam Rzepa. Zawodnik z Bydgoszczy zajął 9. miejsce na drążku tracąc jedynie 0,050 punktu do Romana. Rzepa wywalczył także 11. miejsce na koniu z łękami. Na dwóch przyrządach startował Maciej Łabutin (20. miejsce na koniu z łękami i 11. miejsce na kółkach), a na jednym Dariusz Pisarek (14. miejsce na kółkach).

Finały zostaną rozegrane w dniu jutrzejszym w godzinach 14:00 do 18:00. Relacje wideo na żywo można śledzić pod poniższym linkiem: