poniedziałek, 22 października 2012

Dronia, Sarnowska i Eland zwyciężają w Zabrzu

20. października w Zabrzu odbył się Turniej Młodości
oraz Puchar Wiceprezesa PZG
W sobotę 20. października odbył się Turniej Młodości oraz Puchar Wiceprezesa Polskiego Związku Gimnastycznego w gimnastyce sportowej kobiet. Złote medale wywalczyły: Patrycja Dronia, Marta Sarnowska i Monika Eland.

Zmagania na zabrzańskiej ziemi rozpoczęły w sobotę gimnastyczki klasy II i I walcząc o Puchar Wiceprezesa PZG. W klasie juniorek (klasie I) walka o najwyższy stopień podium była bardzo wyrównana i emocjonująca. Najwyższy wynik w wieloboju osiągnęła Monika Eland z UKS SMS Olsztyn. Łączna nota Moniki wyniosła 46.717. Po piętach deptała jej reprezentantka "Białej Gwiazdy" - Maria Bieda. Wiślaczka straciła do zwycięstwa nieco ponad trzy dziesiętne. Trzecia pozycja przypadła w udziale koleżance Marii - Paulinie Wiktorczyk, która broniła barw tego samego klubu. Paulina przegrała srebrny medal niecałą dziesiętną.

Pewne zwycięstwo w klasie II odniosła Marta Sarnowska. Zawodniczka UKS SMS Olsztyn zakończyła zawody z wynikiem 52.334. Miejsce drugie wywalczyła Natalia Trocińska z Pałacu Młodzieży Katowice. Trzecią pozycję zarezerwowała Wiktoria Łopuszańska z KS Iskry Zabrze.

Na sam koniec do startu stanęły najmłodsze zawodniczki, które walczyły o miano mistrzyni Turnieju Młodości. W tej kategorii (klasie III) najlepszą zawodniczką została Patrycja Dronia (Pałac Młodzieży Katowice), choć nie miała łatwej przeprawy w wieloboju. Bardzo blisko przez całe zawody trzymała się jej Zofia Tokarek z Wisły Kraków. Zawodniczka z miasta "Smoka Wawelskiego" musiała zadowolić się jednak srebrnym krążkiem. Trzecią pozycję wywalczyła Małgorzata Bulanda z klubu Pałac Młodzieży Katowice.