Dobry start Bartka Adamczyka w Juniors Trophy

Bartłomiej Adamczyk zajął 7. miejsce
w wieloboju najstarszej kategorii
Juniors Trophy w Cottbus
W dniach 22-23 września w Cottbus odbyły się zawody Juniors Trophy. Do zmagań w Lausitz Arena stanęli zawodnicy w trzech grupach wiekowych: 12/13 lat, 14/15 lat oraz 16/17 lat. Polskę reprezentowali zawodnicy z Bydgoszczy, Gdańska i Szczecina.

Zawody juniorów w Lausitz Arena odbywają się już od bodajże 1983 roku. W tym roku jest to 20. edycja zawodów, w której biorą udział nie tylko Niemcy, ale również inne kraje z całego świata. Juniors Trophy, które jeszcze niedawno funkcjonowało pod nazwą GWG Cup poziomem zbliża się do najważniejszych zawodów naszego kontynentu, czyli mistrzostw Europy. GWG Cup wygrywał niegdyś m.in. Mykola Kuksenkov, jeden z najlepszych obecnie zawodników na świecie.

Tegoroczną edycję Juniors Trophy zainaugurowali najmłodsi. W kategorii 12/13 lat wystartował zawodnik MKS Gdańsk Paweł Kaśków oraz reprezentant BKSG Zawisza Bydgoszcz - Arkadiusz Bejger. Oboje są najlepszymi zawodnikami klasy III z lipcowej Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Paweł uplasował się na miejscu 29. (57.250) i zakwalifikował się do finału ćwiczeń na poręczach, natomiast Arek zakończył bój w wieloboju na 34. pozycji (50.500). Zwycięzcą został zawodnik z Kanady - Ryan Oehrlein (73.850). Na miejscu drugim stanął Szwajcar Samir Serhani (72.650), natomiast na miejscu trzecim uplasował się kolega z drużyny lidera - Anthony Tawfik (71.900).

W kategorii 14/15 lat najlepszym polskim zawodnikiem okazał się Damian Skrzynecki, kończąc wielobój na miejscu 30. (57.200). Tuż za nim, bo na miejscu 31. stanął Dominik Górski (55.700). Oboje reprezentowali SMS Gdańsk oraz klub MKS Gdańsk. Najlepsi w tej grupie wiekowej okazali się Francuzi, którzy zdominowali całe podium. Na miejscu pierwszym stanął Bryan Tarrade (77.500), na miejscu drugim Killian Mermet (77.250), a na miejscu trzecim Zachari Hrimeche (77.100).

W najstarszej grupie bardzo dobry start zaliczył reprezentant MKS Kusy Szczecin i zarazem zawodnik SMS Gdańsk - Bartłomiej Adamczyk. W stawce 24. zawodników uplasował się na 7. pozycji z wynikiem 73.700. Dodatkowo dołożył finał ćwiczeń na koniu z łękami, gdzie zakwalifikował się z piątej pozycji. Złoto w wieloboju powędrowało do niezwykle mocnego Szwajcara - Serhani Taha (81.250). Na miejscu drugim znalazł się Francuz Reny Clerc (79.700), natomiast na miejscu trzecim stanął Sasha Coradi ze Szwajcarii (77.150).

Finały na poszczególnych przyrządach odbywają się dziś tj. 23.09.2012. Serdecznie zapraszamy do śledzenia newsów na GimSpor.pl oraz prosimy o trzymanie kciuków za naszego Bartka, który powalczy dziś o medal na koniu z łękami.