sobota, 2 marca 2013

Jacob Dalton i Katelyn Ohashi zwycięzcami AT&T American Cup

Zwycięzcy AT&T American Cup 2013 - Jacob Dalton (USA)
i Katelyn Ohashi (USA)
Dziś w Worcester w USA odbyła się pierwsza w tym roku edycja Pucharu Świata FIG. Zawodnicy i zawodniczki walczyli w wieloboju. Zwycięzcami zostali Jacob Dalton i Katelyn Ohashi.

Sezon gimnastyczny w końcu się rozpoczyna i MY - fani tego pięknego sportu możemy śledzić poczynania najlepszych gimnastyków na świecie. Zawody AT&T Cup są pierwszą edycją Pucharu Świata FIG w tym roku.

Do walki o medale stanęło 8 zawodników i 8 zawodniczek, a złote krążki powędrowały w ręce tych najbardziej wszechstronnych.

Wśród mężczyzn pierwsze miejsce w wieloboju wywalczył olimpijczyk z Londynu - Jacob Dalton. Wynik 89.398 można powiedzieć, że jest rewelacyjny. Biorąc pod uwagę zmiany, które zaszły w Code of Points po ostatnich Igrzyskach i bazy wszystkich skoków spadły o punkt, wynik pod 90 to klasa światowa. Na drugim stopniu podium znalazł się Oleg Verniaiev z Ukrainy, tracąc do zwycięzcy dwa punkty. Brąz powędrował w ręce dwukrotnego srebrnego medalisty Igrzysk Olimpijskich w Londynie - Marcela Nguyena.

"To świetne uczucie wygrać AT&T American Cup. Dobrze wrócić do modelu układów i zrobić cały wielobój. Skupiam się cały czas na podwyższaniu oceny bazowej" - powiedział Jacob Dalton.

Rewelacją i odkryciem AT&T w Worcester została Katelyn Ohashi. Młoda zawodniczka po raz pierwszy startowała jako seniorka na międzynarodowych zawodach. Ohashi zdobyła łącznie aż 59.199 punktu i pokonała drugą w klasyfikacji Simone Biles o 1,5 punktu. Trzecie miejsce przypadło w udziale reprezentantce Kanady - Victorii Moors.