niedziela, 14 października 2012

Marta Pihan-Kulesza szósta w Abierto Mexicano de Gimnasia

Marta Pihan-Kulesza zajęła 6.
pozycję w turniej w Acapulco
Dziś w nocy zakończył się turniej Abierto Mexicano de Gimnasia. W zawodach wzięła udział Polka - Marta Pihan-Kulesza zajmując bardzo dobre szóste miejsce. Zwycięzcami wieloboju zostali Brenna Dowell z USA oraz Oleg Verniaiev z Ukrainy.

Dla polskiej olimpijki, która w Londynie wywalczyła historyczny finał i rewelacyjną 19. lokatę w wieloboju, były to pierwsze zawody po sierpniowych startach. Pierwsze tak poważne, bo turniej w Acapulco obfitował w wielkie nazwiska ze świata gimnastyki.

Marta Pihan-Kulesza zakończyła swoje zmagania na 6. pozycji. Polka znakomicie zaprezentowała się w ćwiczeniach na poręczach asymetrycznych, gdzie jedynym poważnym błędem był duży krok przy lądowaniu. Ten ostatni aspekt poprawiła w skoku, gdzie przerzut z saltem łamanym w przód wylądowała w idealnym bezruchu. Marta jak na każdych zawodach prezentowała się z niezwykłą elegancją, co doceniała żywiołowa publiczność w trakcie wykonywania ćwiczeń wolnych. Finalnie Marta osiągnęła wynik 52.600.

Złoto w rywalizacji kobiet powędrowało do Brenny Dowell. Amerykanka zdeklasowała rywalki i zwyciężyła z niemal punktową przewagą. Na drugim stopniu podium stanęła Yessenia Estrada. Zawodniczka gospodarzy była niesiona niewiarygodnym dopingiem kibiców. Trzecie miejsce przypadło w udziale mocnej Rosjance - Annie Dementyevej

W zmaganiach mężczyzn nie brakowało wielkich emocji. Walka o złoty krążek trwała do ostatniego ćwiczenia. Zwycięsko z batalii o najwyższy stopień podium wyszedł Oleg Verniaiev. Ukrainiec zdobył łącznie 89.000 punktu. Jedną dziesiętną za młodym zawodnikiem z Doniecka znalazł się wielce utalentowany Rosjanin David Belyavskiy. Na miejscu trzecim stanął Brazylijczyk Sergio Sasaki.