poniedziałek, 8 października 2012

Claudio Capelli i Giulia Steingruber mistrzami Szwajcarii

Na zdjęciu zwycięzca wieloboju Mistrzostw
Szwajcarii - Claudio Capelli
W ubiegły weekend w Oberburen zostały rozegrane Mistrzostwa Szwajcarii w gimnastyce sportowej. Złote medale w klasyfikacji seniorów powędrowały do Claudio Capelliego oraz Giulii Steingruber.

Wśród kobiet najlepszą Szwajcarką została bezapelacyjnie Giulia Steingruber. Brązowa medalistka ostatnich mistrzostw Europy w skoku pokazała wielką klasę. Steingruber zwyciężyła z wynikiem 54.550 punktu i pokonała drugą w kolejności Ilarie Kaslin o dwa punkty. Trzecie miejsce przypadło w udziale Nadii Muhlhauser, która osiągnęła łącznie 51.050 punktu.

W męskim gronie również zwyciężył faworyt - Claudio Capelli. Obronił on tytuł mistrza Szwajcarii, choć nie było tak łatwo, gdyż po piętach deptał mu osiemnastoletni Eddy Yusof. Capelli stanął na najwyższym stopniu podium z wynikiem 86.800 punktu. Yusof stracił do doświadczonego zawodnika jedynie cztery dziesiętne. Młody reprezentant Szwajcarii jest bardzo perspektywicznym zawodnikiem, co udowodnił podczas mistrzostw Europy juniorów. W Montpellier zdobył brązowy medal wieloboju. Na miejscu trzecim stanął Oliver Hegi z notą 85.050.