poniedziałek, 11 czerwca 2012

Challenger Cup: Marta Pihan-Kulesza z medalem w Gandawie

Marta Pihan-Kulesza wraz z trenerem
(fot. Nils Bohl)
W ubiegły weekend w Belgii, a mianowicie w Gandawie, odbyła się kolejna edycja Challenger Cup w gimnastyce sportowej. Srebrny medal ćwiczeń na poręczach wywalczyła zawodniczka ze Szczecina - Marta Pihan-Kulesza.

Puchar Świata w Gandawie został zorganizowany już po raz ósmy. Pierwsze zawody tego cyklu rozegrane zostały w 2004 roku. Wówczas brylował Yuri van Gelder czy Alicia Sacramone.

W sobotnich kwalifikacjach świetnie spisali się Polacy, którzy zarezerwowali trzy finałowe pozycje. Ćwiczenia na poręczach prezentowali Roman Kulesza i Adam Kierzkowski, natomiast umiejętności panowania nad własnym ciałem na poręczach asymetrycznych pokazała Marta Pihan-Kulesza.

I to właśnie Marta zdobyła jedyny medal dla polskiej reprezentacji podczas zawodów w Gandawie. Polka fenomenalnie zaćwiczyła na poręczach i osiągnęła bardzo wysoką notę 14.350! Lepsza od naszej gymnastyczki była jedynie Celine van Gerner, która nadal walczy o nominację na Igrzyska Olimpijskie.

Bój o medale stoczyli także Roman i Adam, jednak wyniki rywali, którzy stanęli na podium, były nie do pokonania. Roman Kulesza z nota 14.950 uplasował się na szóstej pozycji, natomiast Adam Kierzkowski zakończył start pozycję dalej z oceną 14.875.