sobota, 3 grudnia 2011

Challenger Cup: Znakomity start Polaków w finałach ostatniej edycji Challengera

Marta Pihan- Kulesza (POL)
Ostatnia edycja Challenger Cup w tym roku była niesamowicie udana dla reprezentantów Polski. Biało-czerwoni wywalczyli w Ostrawie złoto, srebro oraz brąz. To bardzo dobre zakończenie sezonu dla polskiej gimnastyki.

Pierwszy medal dla reprezentacji Polski w dniu dzisiejszym zdobyła wielokrotna mistrzyni kraju - Marta Pihan-Kulesza. Szczecinianka była bezkonkurencyjna w ćwiczeniu na poręczach asymetrycznych. Kolejny krążek dołożył w skoku Marek Łyszczarz. Reprezentant klubu AZS AWFiS Gdańsk pomimo upadku w pierwszej próbie (skok Roche D- 6.6), w drugim podejściu znacznie się poprawił i dzięki temu znalazł się na trzecim stopniu podium. Wielki sukces osiągnęła Katarzyna Jurkowska. Młoda zawodniczka wywalczyła srebrny medal Challengera na równoważni oraz piątą lokatę na ćwiczeniach wolnych.

W finałach wzięli udział również: Joanna Litewka (6. miejsce w skoku), Gabriela Janik (6. miejsce na poręczach asymetrycznych), Roman Kulesza (5. miejsce na poręczach oraz 8. miejsce na drążku) i Adam Kierzkowski (8. miejsce na poręczach).